Stowarzyszenie Artystyczno Edukacyjne Pracownia Teatralna

LAUREACI

XVII OFTN 2016
Grand Prix:
- TEATR BRAMA z Goleniowa za spektakl Fakeryzm
Dwie równorzędne pierwsze nagrody:
- TEATR ALATYR z Warszawy za spektakl Trzej Muszkieterowie
SUFIN//MŁYNARSKI za spektakl Pewnego razu w…
Dwie równorzędne nagrody:
- WITAMINA T z Krakowa za spektakl Speed Dates show
LITTLE: INTERFERENCE//TEATR TAŃCA MOVYTZA z Bytomia/Monachium/Rybnika za spektakl So Family
Trzy nagrody aktorskie:
 - PRZEMYSŁAW WASILKOWSKI za monodram Sam
- dla Izabeli Mańkowskiej-Salik za rolę w spektaklu A.F. DziennikBIAŁEGO TEATRU w Olsztynie
- dla Katarzyny Gocał za role w spektaklach Speed Dates show oraz So Family

XVI OFTN 2015
Grand Prix:
- TEATR PIJANA SYPIALNIA z Warszawy za spektakl Wodewil warszawski
Cztery równorzędne wyróżnienia:
MARCIN MISIURA//BOGUSŁAWA SZTENCEL za spektakl Zmiana światła
WĄSIKOWSKA//KUNDERA za spektakl Jesteśmy przynętą, kochanie!
-KLUB KOMEDIOWY za spektakl Co Modna Pani wiedzieć
ZESPÓŁ NIEZALEŻNYCH TWÓRCÓW za spektakl Smutki tropików
Nagroda aktorska: 
- dla Karoliny Lichocińskiej za rolę Hanki Walczyk w spektaklu Wodewil warszawski TEATR PIJANA SYPIALNIA

XV OFTN 2014
Główna Nagroda – monodram:
- WĄSIKOWSKA // GANJALYAN za spektakl press to reset the world: czyli rzeczy, których zazwyczaj nie robię w czwartek
Dwie równorzędne Drugie Nagrody – monodram:
TEATR WARSAWY za spektakl Ślad w reżyserii Marii Seweryn w wykonaniu Agnieszki Michalskiej 
- Nagroda aktorska dla AGNIESZKI PRZEPIÓRSKIEJ za spektakl Tato nie wraca w reżyserii Piotra Ratajczaka
Główna Nagroda – zespół:
- TEATR PIJANA SYPIALNIA za spektakl Osmędeusze w reżyserii Stanisława Dębskiego
Dwie równorzędne Drugie Nagrody – zespół:
- TEATR MALABAR HOTEL za spektakl Głośniej w reżyserii Michaela Vogela
- Teatr USTA USTA REPUBLIKA za spektakl Procesy w reżyserii Wojciecha Wińskiego 
Wyróżnienia:
- STUDENCI I ABSOLWENCI WYDZIAŁU TEATRU TAŃCA W BYTOMIU, PWST W KRAKOWIE za spektakl Profanum w reżyserii i choreografii Kamila Wawrzuty
- WALNY-TEATR za spektakl Hamlet

XIV OFTN 2013
Grand Prix:
- STOWARZYSZENIE TEATRALNE BADÓW za spektakl Błazen Pana Boga
Dwie równorzędne Pierwsze Nagrody:
- TEATR SZWALNIA z Łodzi za spektakl Novecento
- TEATR FURORA z Warszawy za spektakl Kredyt zaufania
Dwie równorzędne Nagrody Specjalne:
- Mateusz Olszewski z TEATRU SZWALNIA w Łodzi za adaptację powieści Novecento
- Aneta Wróbel z TEATRU FURORA w Warszawie za oryginalny scenariusz autorski spektaklu Kredyt zaufania

XIII OFTN 2012
Grand Prix:
- TEATR KONSEKWENTNY z Warszawy za wykonanie, reżyserię, scenariusz i muzykę spektaklu I będą święta
Dwie równorzędne Pierwsze Nagrody:
- TEATR SQUAD FORM z Białegostoku za dowcip, finezję i brawurową interpretację aktorską w spektaklu Orlando
- LALE.TEATR z Wrocławia za innowacyjność teatralną i odnajdywanie nowych form i kierunków w teatrze w spektaklu Domowe duchy. Atlas kieszonkowy
Dwie równorzędne Drugie Nagrody:
- TEATR TERAPIA z Wrocławia za inscenizację i pracę zespołową spektaklu Łagodna
- TEATR PRZEDMIEŚCIE z Rzeszowa za grę zespołową, za szczerość i szlachetną prostotę w teatrze w spektaklu Obietnica
Dwa równorzędne Wyróżnienia:
- TEATR PINOKIO z Pleszewa za przedstawienie Wybór
- TEATR NIKOLI z Krakowa za przedstawienie Obrazki Nieznanego Malarza

XII OFTN 2011
Grand Prix:
- TEATR ECCE HOMO z Kielc za spektakl Grosse Aktion
Nagrody równorzędne:
- TEATR MALABAR HOTEL z Warszawy za spektakl Alicja?
- GRUPA DOCHODZENIOWA z Warszwy za spektakl Wyprawy krzyżowe
- GRUPA TERAPIA z Wrocławia za spektakl Dobre Ciało
Nagroda aktorska:
-  dla Dominika Jucha za rolę w spektaklu Uśmiech kobiety TEATRU NIKOLI z Krakowa
Nagroda specjalna:
- AGNIESZKA BEDNARZ, PAULINA JÓŹWICKA, KATARZYNA KOSTRZEWA za Projekt: 3 siostry 

XI OFTN 2010
Grand Prix:
- GRUPA ARTYSTYCZNA TERAZ POLIŻ z Warszawy za spektakl Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić
Nagrody specjalne/równorzędne:
- TEATR UHURU z Gryfina za spektakl Pierogi
- TEATR BRAMA z Goleniowa za spektakl My
Wyróżnienie:
- Izabela Noszczyk za rolę Shirley Valentine w spektaklu TEATRU SCENA POCZEKALNIA z Tomaszowa Mazowieckiego 

X OFTN 2009
Grand Prix:
- TEATR PRÓB z Wągrowca za spektakl Czarna skrzynka
Nagrody:
- SCENA PRAPREMIER IN VITRO z Lublina za spektakl Nic co ludzkie
- GRUPA INICJATYW TEATRALNYCH GIT z Warszawy za spektakl Porażka
Wyróżnienia:
- UNIA TEATR NIEMOŻLIWY z Warszawy za spektakl Drugi pokój
- TEATR TAŃCA ARKA z Wrocławia za spektakl Dialogi na ręce i nogi NO*2

IX OFTN 2008
Nagrody:
- TEATR NIKOLI z Krakowa za wyrafinowaną podróż w świat perwersji, niemego kina i cyrku w spektaklu Lolita Dolly
- STOWARZYSZENIE TEATRALNE BADÓW za swobodę przekraczania granic narracji i postaci w spektaklu Architekt i Cesarz Asyrii
- TEATR ECCE HOMO z Kielc za dojrzałość estetyczną i poruszającą opowieść o umieraniu w spektaklu Paddame, paddame
- WALNY-TEATR z Ryglic za wyprawę w krainę dziecięcych marzeń o teatrze i poczucie humoru w spektaklu Genesis
Nagrody aktorskie:
- Dominika Jucha za rolę Lolity Dolly w spektaklu TEATRU NIKOLI z Krakowa
- Katarzyna Dmoch, Emilia Dragosz, Kamila Fąfara i Agata Orłowska za rolę w spektaklu Paddame, paddame TEATRU ECCE HOMO z Kielc
Wyróżnienie:
- TEATR A PART z Katowic za bezkompromisowość w podjęciu tematu pustki i samotności w spektaklu Klepsydra
Wyróżnienie honorowe:
- KOMPANIA TEATRALNA MAMRO z Warszawy za twórcze potraktowanie problematyki kinematografii w Polsce w spektaklu Epopeja

VIII OFTN 2007
Nagrody:
- ADAM WALNY za spektakl Misterium Narodzenia
- TEATR ECCE HOMO z Kielc za spektakl Wybraniec
- Marek Kościółek za reżyserię spektaklu Szepty TEATRU KRZK z Maszewa
Nagrody aktorskie:
- Agnieszka Kołodyńska z TEATRU PORWACZE CIAŁ z Poznania za rolę w spektaklu Ra Re
- Katarzyna Wrzosek i Michał Kropa za role w spektaklu Szepty TEATRU KRZK z Maszewa
Wyróżnienia:
- TEATR 44 z Szamocina za spektakl Łucja i jej dzieci
- TEATR BEZ KLAMEK z Kalisza za spektakl Wołanie o pomoc 

VII OFTN 2006
Nagrody:
- TEATR RONDO ze Słupska za monodram Wiolety Komar Grzech
- MARCIN BRZOZOWSKI z Łodzi za monodram En Face
- TEATR AD SPECTATORES z Wrocławia za spektakl Bez czułości
Wyróżnienia:
- TEATR NIKOLI z Krakowa za spektakl Maski z kolekcji doktora Carla Junga
- WALNY-TEATR za spektakl Motyl
- TEATR BRONISZE za spektakl Nowa sztuka 

VI OFTN 2005
Grand Prix:
- TEATR BRONISZE za spektakl Łaknąć
Nagrody:
- MARCIN BRZOZOWSKI z Łodzi za monodram Clapham Junction
- MAREK SITARSKI z Kalisza za monodram Jak zjadłem psa
- STAJNIA PEGAZA z Sopotu za monodram Grzegorza Sierzputowskiego A teraz ja
- TEATR REYdeMONTer z Ostrowa Wielkopolskiego za spektakl Lis Filozof
Wyróżnienia:
- TEATR NA MURKU z Gorzowa Wielkopolskiego za spektakl Pasek
- TEATR RONDO ze Słupska za spektakl Biały na Białym
- TEATR REALISTYCZNY ze Skierniewic za spektakl Tosamość
- TEATR NIKOLI z Krakowa za spektakl Maruczella 

V OFTN 2004
Grand Prix:
- TEATR PIWNICA PRZY KRYPCIE ze Szczecina za spektakl Tlen
Nagrody:
- CHÓRY GERTRUDY STEIN z Łodzi za spektakl Technika punktu świetlnego
- GRUPA MUFLASZ z Trójmiasta za spektakl Truflasz czyli polowanie na dzika
- THEATRUM DESIDERIUM z Łodzi za spektakl Wrzeciono
- TEATR PARABUCH z Warszawy za spektakl Przychodzić i odchodzić
Wyróżnienie:
- CZARNY TEATR SIVINA II za spektakl Miniatury

IV OFTN 2003
Grand Prix:
- CIESZYŃSKIE STUDIO TEATRALNE za spektakl Wschodzenie
- TEATR RONDO ze Słupska za monodram Marcina Bortkiewicza Błogosławiony
Wyróżnienia zespołowe:
- GRUPA MUFLASZ z Gdyni za spektakl Atlantikon
- GRUPA WARSZTATOWA ze Słupska za spektakl Poczekalnia
Wyróżnienia indywidualne:
- Anna Konieczna z TEATRU FOR I RCHU ADO z Kalisza za rolę w spektaklu Mariamne
- Dorota Kowalkowska z GRUPY WARSZTATOWEJ ze Słupska za rolę w spektaklu Poczekalnia 

III OFTN 2002
Grand Prix:
- KOMPANIA TEATRALNA BANDA OSZUSTÓW ze Słupska za spektakl Das Kuchendrama
Nagrody:
- TEATR FORMA ze Słupska za spektakl Między dzieckiem a dzieckiem
- TEATR UHURU z Gryfina za spektakl Ciało
Wyróżnienia:
- GRUPA WARSZTATOWA ze Słupska za spektakl Powietrze pełne aniołów
- MARCIN BORTKIEWICZ za największą indywidualność festiwalu
- Robert Konowalik za rolę w spektaklu Woda w płucach TEATRU FIETER z Ozimka 

II OFTN 2001
Grand Prix:
- TEATR ŚWINIA z Gdańska za spektakl Światłowstręt
Nagrody:
- TEATR FORMA ze Słupska za spektakl Nie zdarza się nic nowego
- TEATR FIETER z Ozimka za spektakl Henryka Sienkiewicza Krzyżaki
- TEATR ORFA ze Zgierza za spektakl Miłość towarem, czyli świat według Lorki
Wyróżnienia:
- MAREK BRAND za konsekwentne próby poszukiwań dramaturgicznych
- EDWARD GRAMOT za scenografię do spektaklu Antygona
- TEATR KREATURY z Gorzowa Wielkopolskiego za spektakl Gwoli jakiejś tajemnicy 

I OFTN 2000
Grand Prix:
- TEATR KREATURY z Gorzowa Wielkopolskiego za spektakl Radosny żywot głupka
Nagrody:
- TEATR KRIKET z Chorzowa za spektakl Oskar i Ruth
- MARCIN BORTKIEWICZ ze Słupska za dyptyk Zwei mal Mann
Wyróżnienia zespołowe:
- TEATR POD LUPĄ z Łodzi za spektakl Raj Duszny
- TEATR BOM BAŻ z Jeleniej Góry za spektakl Z Gombrowicza bryk
Wyróżnienia indywidualne:
- Tomasz Huras z TERTU FIETER z Ozimka za rolę w spektaklu Myszy Natalii Mooshaber
- Kinga Łukaszewska z TEATRU ZIELONY WIATRAK z Gdańska za monodram Kłoska