Stowarzyszenie Artystyczno Edukacyjne Pracownia Teatralna

WERDYKT

 

Ostrów Wielkopolski, dnia 20 maja 2017 roku

 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY
XVIII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW NIEZALEŻNYCH

 

Jury XVIII OFTN w składzie:

Maria Maj – przewodnicząca,
Maria Spiss,
Tomasz Kireńczuk,

po obejrzeniu 14 spektakli konkursowych, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

      Dwie równorzędne Nagrody po 4 tys. zł. każda, ufundowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski: dla zespołu DyplomATA za spektakl „Triodram” oraz dla Agaty Meyer- Luters i Agnieszki Bednarz za spektakl „Jestem Helena” – za twórcze, inspirujące  i interesujące formalnie przeniesienie na scenę osobistych historii i doświadczeń oraz za umiejętność wyrażania emocji ciałem i uważność na scenicznego partnera.

      Wyróżnienie aktorskie w wysokości 2 tys. zł. ufundowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski dla Leny Witkowskiej i Mateusza Zadali z Teatru Krzyk – za udział w spektaklu „To Face”, za synergię aktorskiej relacji oraz pasję, oddanie , intensywność i nieobliczalność.

      Wyróżnienie aktorskie w wysokości 1,5 tys. zł. ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim dla Katarzyny Kostrzewy za rolę w spektaklu „Cela S” – za siłę scenicznego bycia i stworzenie wiarygodnego i przejmującego portretu współczesnej kobiety, zagubionej we własnym wizerunku.

      Wyróżnienie w wysokości 1,5 tys. zł. ufundowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego dla Justyny Tomczak-Boczko za spektakl „Całe życie w dresach” – za ukazanie siły teatru non-fiction.

      Wyróżnienie w wysokości 1 tys. zł. ufundowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski za spektakl „Jolly Roger” Teatru Granda – za poruszenie ważnego społecznie tematu z rozczulającym wdziękiem.

      Wyróżnienie w wysokości 1 tys. zł. ufundowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski dla Kooperacji Flug za spektakl „Szczątki” – za przypomnienie o tym, że teatr może być miejscem magicznym.

 

Podpisy Jury