ANNA RAJ / KATARZYNA KOSTRZEWA – Cela S

scenariusz i choreografia: Katarzyna Kostrzewa, Anna Raj
reżyseria: Anna Raj
występuje: Katarzyna Kostrzewa
premiera: 2016 r., Teatr Rozbark, Bytom

 Cela-S

Cela S to spektakl, który w sposób wszechstronny łączy słowo i ruch tak, że staje się on świeży zarówno w treści jak i formie. Poruszony przez twórczynie temat przytłoczenia i w efekcie porzucenia życia, rodziny, przyjaciół, zostaje w sposób dotkliwy i przejmujący przedstawiony poprzez język ciała, ruchu i tańca. Tekst dramatu to zbiór monologów dotyczących najbardziej intymnych sfer życia kobiety. Znajdziemy tu również jej pełne sprzeczności, burzliwe relacje z bliskimi przedstawione w zabawny, choć jednocześnie rozczulający sposób.

Cela zostaje postawiona w sytuacji bez wyjścia. Totalne, bezkompromisowe odcięcie się od dotychczasowego życia wydaje się być jedyną możliwą opcją wyboru. Czy jednak odejdzie?

Anna Raj – aktor, tancerz, filolog i pedagog. Absolwentka PWST w Krakowie oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Pedagogische Hochschule w Ludwigsburgu. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie taneczne oraz kilkuletnie doświadczenie aktorskie z licznymi sukcesami. Współpracuje z reżyserami, niezależnymi grupami teatralnymi i twórcami w Polsce i zagranicą. Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Korez w Katowicach.

Katarzyna Kostrzewa – choreografka, aktorka i pedagog. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST. Współpracowała z Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Capitol i Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy oraz Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu. Projekt: 3 Siostry, będący jej debiutem choreograficznym, był nagradzany na festiwalach w Polsce i za granicą.