DyplomATA – Triodram

scenariusz i reżyseria: Katarzyna Pawłowska, współreżyseria: Maciej Adamczyk
występują: Dominik Smaruj, Davit Baroyan, Hubert Kożuchowski
Spektakl zrealizowany w Akademii Teatru Alternatywnego, organizowanej przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Teatr Kana i Teatr Brama w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
premiera: 15.01.2017, Republika Sztuki Tłusta Langusta, Poznań

 Triodram

Triodram jest kolejnym spektaklem Katarzyny Pawłowskiej po Dextralu (Katowice 2015), w którym źródłem inspiracji do napisania scenariusza były częściowo autentyczne historie uczestników projektu Akademia Teatru Alternatywnego.

W spektaklu na scenie spotyka się trzech mężczyzn o zupełnie różnych osobowościach. Każdy z nich ma swoje dewiacje i swoje tęsknoty. Czy odważą się chociaż częściowo mówić wprost o swoim życiu intymnym w obecności publiczności?

Impulsem do powstania projektu było spotkanie trzech aktorów podczas Akademii Teatru Alternatywnego. Każdy z nich miał w zamyśle stworzenie monodramu. Pomimo różnic związanych z temperamentem, wrażliwością i osobistymi doświadczeniami połączyła ich przyjaźń oraz niecodzienny pomysł, by zawrzeć trzy odrębne monodramy w jednym spektaklu.

Katarzyna Pawłowska – współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał (1992 r.) oraz Studia Osobowości TPC (2013 r.); aktorka, scenarzystka i reżyserka.

Maciej Adamczyk – współtwórca Teatru Porywacze Ciał (1992 r.); aktor, reżyser i dramaturg z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć aktorskich i teatralnych (projekty edukacyjne w Polsce i Europie).

Dominik Smaruj – współtwórca, scenarzysta i aktor szczecińskiego Teatru Nowego; absolwent kulturoznawstwa; od 10 lat związany z nurtem teatru alternatywnego; występował na scenach teatralnych w Polsce, Irlandii, Niemczech, na Ukrainie, jak i w szczecińskich barach, na przystankach, czy w prywatnych mieszkaniach.

Davit Baroyan – aktor; Ormianin urodzony w Erewaniu, od 1994 r. mieszka w Polsce; licencjonowany dziennikarz; współpracował z teatrami: Piktogram w Opolu, Brama w Goleniowie, ZAR we Wrocławiu.

Hubert Kożuchowski – aktor, animator kultury; współpracował m.in. z Teatrem Porywacze Ciał, ASOCJACJA 2006, Studiem Teatralnym Blum; twórca poznańskiego Festiwalu Wilda W Ruchu.