IWONA KONECKA – Atrapa i Utopia

koncept i wykonanie: Iwona Konecka
konsultacje: Anna Sadowska
wizualizacje: Łukasz z Bałut
premiera: 19.12.2015 r.

Atrapa i Utopia 1 Foto - Maciej Krajewski vel Łazęga Poznański

Zapraszam do eksperymentu myślowego dotyczącego rzeczywistości prywatnej, społecznej i politycznej. Tej, która  jest i tej, która mogłaby być. Mogłaby? Praca jest esejem teatralnym inspirowanym współczesną polską poezją.

Spektakl wg scenariusza nagrodzonego przez Teatr Ósmego Dnia w konkursie OFF: Premiery//Prezentacje.

„Dziewczyna filozofująca, tańcząca w rytmie techno na beczce, oblewająca się coca colą na tle tankowców i uwięzionych w mazi ropy naftowej pelikanów; człowiek uwikłany w społeczno-polityczne konteksty; człowiek wobec terroru bycia zajeb… stym, rozedrgany w nerwicy natręctw codziennego bilansu zysków i strat. Elektryzujący esej teatralny w poszukiwaniu sensu, w poszukiwaniu argumentów…” /relacja z premiery w Teatrze Ósmego Dnia/

Iwona Konecka – od 1995 roku członkini Teatru Realistycznego – aktorka, twórczyni spektakli, reżyserka. W międzyczasie zajmowała się też tańcem współczesnym. Absolwentka Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego oraz Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej i Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studentka Akademii Teatru Alternatywnego.