MARCIN MISIURA//BOGUSŁAWA SZTENCEL – Zmiana światła

na podstawie tekstu Bogusławy Sztencel, w spektaklu wykorzystano fragmenty Giaura George’a Byrona w przekładzie Adama Mickiewicza oraz Serenady Franza Schuberta.
występuje: Marcin Misiura
reżyseria: Bogusława Sztencel
scenografia, kostiumy i muzyka: Marcin Misiura, Bogusława Sztencel
premiera: 26.02.2015r.
Spektakl zrealizowany ramach rezydencji artystycznej w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu

zmiana swiatla

Zmiana światła to przeciętna historia o przeciętnej egzystencji i nieprzeciętnej potrzebie głębokiego doznania. Jak mówi Marcin Misiura: „Wypowiadany tekst nie ma dla nikogo znaczenia, jest ważny tylko dla mnie. Jest demonstracją. Jest moim demo. Znam jego kontent i kontekst. Materialnie, namacalnie zapoznałem się ze scenografią i rekwizytami. Sensualnie, wszystkimi zmysłami. Znam konstrukcję i dekonstrukcję. Uderzam głową w mur i podejmuję walkę. A mimo to wyczuwam obecność autora. Autora od braku didaskaliów. Nie wiem, do czego prowadzi. Ani kim jest M.”

Marcin Misiura ukończył PWST we Wrocławiu. Związany z Teatrem Nowym w Łodzi. Współpracuje z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze, Wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Instytutem Grotowskiego.

Bogusława Sztencel jest aktorką, tłumaczką, pedagogiem. Ukończyła PWSFTiT w Łodzi. Związana z teatrami w Jeleniej Górze, Łodzi i Wrocławiu. Współpracowała m.in. z Krystianem Lupą, Krystyną Meissner, Anną Augustynowicz, Łukaszem Kosem. Wykłada na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu i Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Zmiana światła jest jej pierwszym tekstem dramatycznym.