MARTA STREKER I TERESA KOWALIK – Set of structures

spektakl na podstawie tekstów Olgi Jackowskiej
reżyseria: Marta Streker
scenografia: Aneta Talarczyk
muzyka: Paweł Głosz
aktorka: Teresa Kowalik
muzycy: Jacek Smoleń, Paweł Głos, Paweł Musiałkowski, Aleksander Olszewski
Premiera: 18.03.2013 r. na 34. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej Nurt Off we Wrocławiu 

„To przeznaczenie dziewczynki, a potem młodej kobiety jest między wierszami wpisane w baśnie. Pośród przegródek, które może ona zająć w społecznej i symbolicznej hierarchii jako: panna na wydaniu, narzeczona, żona i młoda matka, zaczyna rysować się ta możliwa droga, te nienawiści i odrzucenia, które bez przerwy popychają ją nie z jednej przegródki do drugiej, ale pomiędzy przegródkami, aż dziewczynka czy młoda kobieta ostatecznie nie będzie pasowała do żadnej z nich: stanie się istotą pozbawioną własnego miejsca” (Dziewczynka w baśniowym lesie Pierre Peju)

Scenariusz Set of Structureszostał stworzony na podstawie tekstów kultowego zespołu Maanamoraz baśni o Czerwonym Kapturku. Jest ósmy czerwca. Dzień urodzin. Bohaterka budzi się po raz pierwszy już nie jako dziewczynka a młoda kobieta. Eksplozja! Czym będzie dla niej „wyprawa w las”? Spotkaniem z groźnym wilkiem? Odkrywaniem tajemnic? Osiąganiem rzeczy do tej pory niedostępnych? Baśniowym światem marzeń czy czarno-białą rzeczywistością? Jak muzyka może odkrywać tajniki dorosłości i kobiecości? Jak pomaga wcielać się w różne role i wytrwać w nieustannym poszukiwaniu swoich „przegródek”? Teksty Kory i zespołu Maanam inspirują do tworzenia plastycznych obrazów, wykorzystując zalety szeroko pojętego teatru formy i lalek.

Marta Streker – studentka reżyserii PWST we Wrocławiu, Teresa Kowalik – studentka PWST we Wrocławiu, Wydział Lalkarski, Paweł Głosz – student Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Aneta Talarczyk – studentka ASP we Wrocławiu.