PSYCHOTEATR – LAS

autorski monodram muzyczno-wokalny Angeliki Pytel z muzyką VIOLET ULTRA, spektakl z muzyką elektroniczną na żywo
tekst: Angelika Pytel i Agata Suropek
reżyseria, choreografia, wykonanie: Angelika Pytel
reżyseria świateł: Sebastian Zakrzewski
muzyka: VIOLET ULTRA – kompozycje i produkcja: Paweł Rychert, melodie i słowa: Angelika Pytel
premiera: 24. 10. 2015

 LAS

PSYCHOTEATR został założony przez aktorkę – Angelikę Pytel (absolwentkę PWST we Wrocławiu) oraz filmowca – Sebastiana Zakrzewskiego. Powstał z potrzeby wypowiadania się na tematy ważne i dotykające. Poszukujemy takich środków wypowiedzi, aby poruszyć odbiorców. Staramy się mówić szczerze i prosto. Wywołujemy emocje. Na tym nam zależy. Przełomowym momentem w działalności artystycznej teatru było nawiązanie współpracy z kompozytorem i producentem muzycznym – Pawłem Rychertem.

Spektakl LAS to: „Historia dziewczyny zagubionej w świecie w którym buty same tańczą,/ tajemnicy lasu zamieszkałego przez roje motyli strzeże drwal,/ zaś wanna napełnia się morską wodą. Czy można się rozpuścić?/ Dlaczego w mieście grasują wilki?/ Czy istnieje droga powrotna z mrocznego lasu?/ Jak uwierzyć w to wszystko, gdy zza okna dociera blask reklam i hałas tramwajów?/ Studium samotności w tłumie ludzi./ Kiedy nie wiesz co powiedzieć po prostu to zaśpiewaj.”

W rzeczywistości konsumpcyjnej, przywołując słowa Ericha Fromma, „człowiek nie jest już zainteresowany swoim życiem i szczęściem, lecz tym, aby być chodliwym towarem”. Idąc za tą pesymistyczną diagnozą, nasuwa się wniosek, że żyjemy w czasach przymusu kreacji nieustającego powodzenia. Spektakl LAS jest opowieścią o dziewczynie, która wypisała się z tej wymuszonej konkurencji.