TEATR Ba-Q – Całe życie w dresach

tekst, scenariusz, wykonanie: Justyna Tomczak-Boczko
reżyseria, scenariusz: Przemek Prasnowski
muzyka: Maciej Kuśnierz
kostiumy: Dorota Słomczyńska
wizualizacje: Hacen Sahraoui,
ruch sceniczny: Adrian Rzetelski
premiera: listopad 2016 r.

Całe-życie-w-dresach

Spektakl Całe życie w dresach to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką niepełnosprawnego dziecka. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

Teatr Ba-Q : grupa związana z Fundacją Barak Kultury powstała w 2009 r. Połączyła swoimi realizacjami wiele artystycznych osobowości. Z Ba-Q  współpracowali m.in. scenograf Piotr Tetlak, kompozytor Rafał Zapała, aktorzy: Małgorzata Walas-Antoniello i Hacen Sahraoui. Liderem Ba-Q jest Przemek Prasnowski, aktor, reżyser i scenarzysta, przez wiele lat związany z Teatrem Strefa Ciszy. Najważniejsze realizacje Ba – Q : Schron, Ćma, Szrot, Toast.

Justyna Tomczak-Boczko: aktorka i założycielka Teatru „Y”. Współpracowała z Teatrem Strefa Ciszy z Poznania. W roku 2005 zagrała główną rolę w Król Ubu, Guadalajara, Meksyk, w reż. Beto Ruiza oraz główną rolę w filmie krótkometrażowym Ojo por ojo, w reż. Jose Luisa Fuentes. Kształciła się u wielu pedagogów i aktorów z Japonii, Brazylii, Francji, Danii, Meksyku oraz Polski. W roku 2011 przyszedł na świat jej syn, Jeremi Boczko, który jeszcze przed urodzeniem zaraził się wirusem cytomegalii. W związku z tym cierpi na małogłowie i kilka innych poważnych schorzeń. Od tej pory życie Justyny to ciągła walka o zdrowie syna.