TEATR EKIPA – Urban Sounds

autor: Jan Naturski
reżyseria: Anna Turowiec
scenografia: Agnieszka Bąk
muzyka: Grzegorz Mazoń
obsada: Dagmara Bąk, Mieszko Barglik, Paweł Ferens, Bartłomiej Firlet, Borys Jaźnicki, Jan Naturski, Jędrzej Taranek
premiera: 18.03.2013r. 

TEATR-EKIPA

Urban Sounds to inaczej legendy miejskie , opowiadane jako niesamowite, prawdziwe historie, być może niemające nic wspólnego z rzeczywistością.

Sześciu bohaterów spotyka się w bliżej nieokreślonej przestrzeni, gdzie jak się dowiadują, mają przygotować oprawę artystyczną końca świata. Każdy z nich przynosi z sobą historię, która jest ściśle związana z powodem ich obecności w tym dziwnym miejscu. Próbą z marnymi rezultatami kieruje… anioł, a może diabeł… ktoś ze scenariuszem…

Pełen humoru i przyprawiający o dreszcze spektakl muzyczny. Aktorzy przytaczają historie, które sami prawdopodobnie nieraz braliście za pewnik. A może poznacie nowe, które chętnie rozpowszechnicie w swoich kręgach. Tak jak tradycyjne legendy, współczesne legendy miejskie przekazywane są ustnie. Prasa i internet sprzyjają ich rozprzestrzenianiu, jednak to co stanowi o ich sile i wyjątkowości, to właśnie tradycyjna forma przekazu. Historie wędrują z ust do ust podczas spotkań towarzyskich, często zawierają morał w postaci przestrogi i jednocześnie treść odnoszącą się do aktualnych zdarzeń. Tym samym są łącznikiem tradycji i nowoczesności, integralną częścią kultury, zjawiskiem badanym przez folklorystów, socjologów i psychologów.

Teatr Ekipa to Stowarzyszenie aktorów, reżyserów, teatrologów założone przez Bartłomieja Firleta, Jędrzeja Taranka, Pawła Ferensa oraz Mieszka Barglika.

W obsadzie spektaklu aktorzy: Dagmara Bąk (filmy: Among Us Marco Van Geffena, Chce się żyć M. Pieprzycy), Mieszko Barglik (współpracuje z TR Warszawa i Teatrem Współczenym we Wrocławiu), Paweł Ferens ( Teatr Współczesny i Teatr Capitol we Wrocławiu, filmy: Sala samobójców J.Komasy, Mała Moskwa W.Krzystka, Wymyk G.Zglińskiego), Bartłomiej Firlet (Teatr Polonia, Och-Teatr w Warszawie, Ad-Spectatores we Wrocławiu), Borys Jaźnicki (Och-Teatr i Instytut Teatralny w Warszawie), Jan Naturski (Ad-Spectatores we Wrocławiu, autor dramatów i piosenek), Jędrzej Taranek ( Teatr Narodowy, Studio, Palladium w Warszawie, Ad-Spectatores we Wrocławiu; serial tv Ojciec Mateusz).