TEATR MALABAR HOTEL – Głośniej!

reżyseria: Michael Vogel
muzyka: Charlotte Wilde
lalki: Marcin Bikowski
obsada: Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski
premiera: 24.02.2012r. Lipsk, 1.03.2012r. Białystok
Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej 

TEATR-MALABAR-HOTEL

Spektakl Głośniej! to koprodukcja Teatru Malabar Hotel i Figurentheater Wilde&Vogel. Został zainspirowany prozą współczesnego amerykańskiego pisarza Jonathana Safrona Foera. Rzeczywistość została tu przedstawiona z perspektywy dziecka. Z tej właśnie perspektywy spektakl próbuje opowiedzieć o miłości, samotności a nade wszystko o pamięci.

Teatr Malabar Hotel został powołany do życia w 2009 r. Wyłonił się z niezależnej grupy teatralnej Kompania Doomsday. Nazwa teatru została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Malabar Hotel to teatr, w którego centrum zainteresowań znajduje się forma. Zarówno ta rozumiana po Witkacowsku jak i związana z teatrem plastycznym i lalkowym.

Malabar Hotel kontynuuje autorski nurt spektakli Marcinów: Bartnikowskiego i Bikowskiego, zapraszając także do współpracy innych reżyserów i scenografów. Przedstawienia twórców Teatru Malabar Hotel prezentowane były na ponad 90 festiwalach teatralnych na czterech kontynentach.

Malabar to abstrakcyjna przestrzeń, gdzie nikt z nas nie dotarł. To mieszanka tęsknoty za nieznanym, Witkacowskiego absurdu i naszych niedojrzałych marzeń teatralnych, które, mamy nadzieję, będą dorastać i zmieniać się, nigdy nie zyskując ostatecznego kształtu.