TEATR WARSAWY – Ślad

Na podstawie prozy Marty Dzido
adaptacja: Agnieszka Michalska i Maria Seweryn
reżyseria: Maria Seweryn
występuje: Agnieszka Michalska
scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
muzyka: BLVCK 

TEATR-WARSAWY-Slad

Ślad to monodram według debiutu literackiego Marty Dzido Ślad po mamie w reżyserii Marii Seweryn i w wykonaniu Agnieszki Michalskiej. To opowieść o dojrzewaniu, o potrzebie bliskości i zrozumienia.

Główną bohaterką jest Anna, która tuż przed maturą zachodzi w ciążę. Aborcja jest niejako przyczynkiem do opowiedzenia, jak relacje z najbliższymi wpływają na podejmowane przez nas decyzje. Sytuacje są wyjęte z życia typowej maturzystki, buntowniczki, królowej świata, która sobie z tym światem jednak nie radzi… Sztuka pokazuje aborcję z punktu widzenia samej kobiety, która mogłaby być naszą koleżanką, siostrą lub córką.

W spektaklu dzięki swoistemu poczuciu humoru autorki i odwadze mówienia wprost o najtrudniejszych tematach, takich jak aborcja, amfetamina, seks czy samotność, Agnieszka Michalska przeprowadza nas przez wszystkie etapy dojrzewania bohaterki, od naiwności, aż po świadomość konsekwencji z tej decyzji wynikających.

Teatr WARSawy jest w prostej linii spadkobiercą Teatru Konsekwentnego – konsekwentnie od 16 lat współtworzonego przez Aldonę Machnowską – Górę i Adama Sajnuka. Od połowy 2013 r. jego siedzibą jest budynek dawnego kina WARS przy Rynku Nowego Miasta w Warszawie. Lokalizacja ta wpisuje się w koncepcję teatru „miejskiego”, wsłuchanego w głos otaczającej go rzeczywistości, zainteresowanego przede wszystkim szczerym i otwartym dialogiem z widzem – człowiekiem nowoczesnym, niezależnym myślowo, szukającym tożsamości z miejscem i ze społecznością.

Agnieszka Michalska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Współpracowała z teatrami w Częstochowie, Radomiu, Olsztynie, Warszawie (Teatr Komedia, Teatr na Woli, Teatr Polonia, Teatr Capitol). Znana szerokiej publiczności z serialu Lokatorzy w roli Krysi.

Maria Seweryn – aktorka teatralna i filmowa, ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Grała w wielu filmach, spektaklach i teatrach telewizji. Gra i reżyseruje w prowadzonych przez Fundację Krystyny Jandy Na rzecz Kultury: Teatrze Polonia i w Och-Teatrze w Warszawie.

Marta Dzido – pisarka, reżyserka, montażystka. Autorka powieści Ślad po mamie i Małż. Absolwentka PWSFviT w Łodzi. Za swój reżyserski debiut filmowy Downtown – miasto Downów otrzymała nagrodę Hollywood Eagle Documentary Award.