TEATR WARSAWY – Tato nie wraca

autor: Piotr Rowicki
reżyseria: Piotr Ratajczak
scenografia: Mixer
muzyka: Dobor Ratajczak
wykonanie: Agnieszka Przepiórska 

TEATR-WARSAWY-Tato-nie-wraca

Tato nie wraca to monodram aktorki Agnieszki Przepiórskiej oparty na jej osobistych doświadczeniach. Autor tekstu, ceniony dramaturg, Piotr Rowicki ze wspomnień Przepiórskiej uczynił uniwersalną historię młodej kobiety, która dorastała bez ojca. Nasza bohaterka, to osoba z sukcesami, menadżerka w banku, matka, żona, z mieszkaniem w Warszawie, letnim domkiem na Mazurach i luksusowym audi. Pewnego dnia, wykonując rutynowe spotkanie z klientami w banku, Agnieszka w jednym z nich odnajduje niewidzianego od wielu lat ojca, który zniknął z jej życia, gdy miała trzy lata. Spotkanie uruchamia lawinę wspomnień i wypieranych przez lata uczuć. W emocjonalnych, pełnych pasji i nostalgii monologach odbywamy wraz z bohaterką podróż do świata utraconego dzieciństwa, do autentyczności i niewinności. Spacerujemy ulicą Marchlewskiego, jemy Ambrozję w Hortexie mocno ściskając rękę ojca. A potem buntujemy się przeciwko niemu – w Jarocinie i na berlińskim koncercie U2.

Czy możliwe jest spotkanie po latach? Czy jest szansa na jakiekolwiek porozumienie? Jak radzić sobie z wieloletnią pustką po nieistniejącym ojcu?

Spektakl „Tato nie wraca” staje się seansem terapeutycznym, w którym odnajdziemy swoje tęsknoty, marzenia, może nawet spotkamy siebie sprzed lat. Będzie okazja by wyszeptać sobie samemu to, co zawsze chcieliśmy usłyszeć jako dzieci.

Agnieszka Przepiórska – aktorka, ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki Teatralnej i Filmowej w Petersburgu; w latach 2005-2009 aktorka w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, współpracuje m.in. z Teatrem Imka i Teatrem Konsekwentnym w Warszawie.

Piotr Ratajczak – absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie, w latach 2004-2009 pracował w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Zrealizował jako reżyser ponad 20 spektakli w teatrach Poznania, Warszawy, Bielska- Białej, Bydgoszczy. Od 2013r. dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Piotr Rowicki – prozaik, dramatopisarz, autor sztuk teatralnych, m.in.: Przylgnięcie, Tinky Winky, Chłopiec Malowany, Matki.