WITAMINA T – SPEED DATES show

reżyseria, choreografia, scenografia: Zespół
aktorzy-tancerze: Agata Meyer- Luters, Katarzyna Gocał, Anna Mikuła, Filip Meyer- Luters, Karol Pruciak

obr_Speed-Dates

Spektakl SPEED DATES show został stworzony przez młodych artystów teatru tańca, w odpowiedzi na wszechogarniającą kulturę obrazów i wizerunków, w którą jesteśmy wklejani z chwilą narodzin. Egzystujemy ww hiperwizualnej rzeczywistości, która nie jest w stanie odzwierciedlić się w realnym życiu.

Wprowadzająca scena hipnotyzuje bliskością ciał, pozbawionych zmysłu wzroku. Inspiracją dla niej stał się obraz Rene Magritte Kochankowie. Krótko po niej jednak postacie spektaklu zostają wciągnięte w telewizyjną formę zdarzeń. Pojawiają się nawiązania do wielu elementów popkultury poczynając od kultowej Randki w ciemno, poprzez męskie filmy akcji, kobiece czasopisma, wybiegi mody, clubbing, pornografię, celebrytów, aż po facebook’a i inne stwarzające nasz wizerunek czynniki.

Artyści zadali sobie pytanie do czego nas to prowadzi i ukazują również niewygodne odpowiedzi na nie. Oczywiście, że spektakl jest o miłości! Siła płynąca z energii jaką wytwarza relacja kobiety z mężczyzną wpływa na codzienne funkcjonowanie świata, na nasze zdrowie, kreatywność, determinowała największe wydarzenia w historii, a przede wszystkim jest zdolna tworzyć nowe życie. Realizuje nasze najgłębsze potrzeby i pozwala doznawać najpiękniejszych emocji lub jest niszczycielska, aż do śmierci. Poszukiwanie wzajemnej harmonii wymaga czasu i cierpliwości. Jak tego dokonać w dobie wszechobecnego tempa, dostępności wrażeń i obrazów, które stale igrają z naszymi zmysłami? SPEED DATES show to także wołanie o bliskość w pełni, która nie istnieje sama w sobie. A gdzie jej nie znajdziemy? Zapraszamy do spotkania – w realistycznym wymiarze.