Stowarzyszenie Artystyczno Edukacyjne Pracownia Teatralna

WERDYKT

 

Ostrów Wielkopolski, dnia 19 maja 2018 roku

 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY
XVIII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW NIEZALEŻNYCH

 

Jury XIX OFTN w składzie:

Piotr Ratajczak – przewodniczący,

Marika Wojciechowska,

Robert Zawadzki,

po obejrzeniu 11 spektakli konkursowych, postanowiło przyznać następujące nagrody:

                Grand Prix w wysokości 6 tys. zł ufundowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski, dla Very Popovej i Gosi Trajkowskiej z Teatru Sztuka Nowa z Warszawy za spektakl „Krym” – za bezkompromisową osobistą wypowiedź i próby poszukiwania nowego języka teatru.

                Pierwsza Nagroda w wysokości 4 tys. zł ufundowana przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski, dla spektaklu „Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk” w wykonaniu Magdaleny Drab – za brawurowe aktorstwo, czułość wobec bohaterki i umiejętność odnajdywania nieoczywistych i oryginalnych postaci scenicznych.

                Druga Nagroda w wysokości 3,5 tys. zł ufundowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, dla Teatru Brama z Goleniowa za spektakl „Ghost Dance” w reżyserii Daniela Jacewicza – za autorską zespołową wypowiedź, łączącą sprawność warsztatową z tematyką podejmującą najważniejsze niepokoje naszej rzeczywistości.

                Nagroda za osobowość artystyczną Festiwalu w wysokości 1,5 tys. zł ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Wielkopolskim dla Magdaleny Drab, która łączy w sobie talent aktorski, dramaturgiczny i reżyserski .

                Jury podkreśla znaczenie Festiwalu na teatralnej mapie Polski, jego wyjątkowy charakter, gdzie na scenie mogą skonfrontować się osobistymi wypowiedziami zarówno zawodowcy , jak i studenci , czy tzw. amatorzy.

To bardzo cenna idea!

Jury apeluje zarazem do władz miejskich o dalsze i większe dofinansowywanie tego rozpoznawalnego w Polsce Festiwalu.

Marka tego Festiwalu buduje markę miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Podpisy Jury: