Stowarzyszenie Artystyczno Edukacyjne Pracownia Teatralna

WERDYKT

Ostrów Wielkopolski, dnia 18 maja 2019 roku

 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY

XX OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW NIEZALEŻNYCH

 

Jury XX  OFTN w składzie:
Artur Pałyga – przewodniczący,
Agnieszka Przepiórska,
Agata Biziuk,

po obejrzeniu 16 spektakli konkursowych, postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix w wysokości 4 tys. zł ufundowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski dla spektaklu „ciało proces ” Grupy Wolno z Warszawy – za poruszającą szczerość i mocny głos w sprawie.

Pierwsza Nagroda w wysokości 3 tys. zł, ufundowana przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski dla spektaklu „Linoleum” Teatru OdRUCHU z Bytomia za konsekwentne budowanie scenicznego świata i za power.

Wyróżnienie w wysokości 1 tys. zł ufundowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski dla Aleksandry Szubińskiej i Nikoli Palej aktorkom spektaklu „Hej, Ty” Teatru Krzyk z Maszewa za partnerstwo.

Wyróżnienie w wysokości 1 tys. zł ufundowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego dla Barbary Bujakowskiej i Darii Kubisiak aktorkom spektaklu „Jestem miłością cz. 1” za poszukiwania.

Wyróżnienie w wysokości 1 tys. zł ufundowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego dla Teatru Przedmieście  za podróż sentymentalną w spektaklu „Kroniki podwórkowe”.

Wyróżnienie w wysokości 2 tys. zł ufundowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski dla Nastii Miedviedieva z Teatru Brama z Goleniowa za osobowość w spektaklu „Moja gra”.

Wyróżnienie w wysokości 1,5  tys. zł ufundowane przez Starostwo Powiatowe dla Wikingów z Teatru Grupa Teatralna Wikingowie z Poznania w spektaklu „Ciąg dalszy” –  Leszka Nostera, Dariusza Baumana i Marka Kwiecińskiego za odwagę.

Wyróżnienie w wysokości 1,5  tys. zł ufundowane przez Samorząd  Województwa Wielkopolskiego dla Teatru The M.A.S.K.  z Bielska Podlaskiego za spektakl „Księżniczka na opak wywrócona”.

 

Pragniemy wyrazić radość z uczestnictwa w tym niezwykle ważnym na mapie Polski święcie polskiego teatru niezależnego.
Szczególną wartością XX jubileuszowego Festiwalu są ujęte w teatralną formę osobiste wypowiedzi aktorów, a przede wszystkim aktorek.

 

Artur Pałyga                                                 Agnieszka Przepiórska                             Agata Biziuk